Naše společnost nyní využívá technologii Izodom ICF. Ta má celou řadu výhod, ty nejdůležitější z nich jsou:

  • Úspora energie. Izolační vrstva materiálu EPS tloušťky 10 cm, 20 cm nebo 30 cm umožňuje stavět energeticky úsporné budovy a dokonce i pasivní domy. Domy postavené technologií Izodom v Evropě chrání před mrazem, v Brazílii a na Arabském poloostrově před horkem.
  • Rychlá výstavba. Stavební tým dokáže postavit jedno patro za 4-6 pracovních dnů. Výjimečná kvalita profilů bednění umožňuje napumpovat beton do bednění až do výšky 3 metrů na jeden zátah.
  • Zdraví. Testované materiály špičkové kvality zajistí zdravé prostředí vašeho domova.
  • Kvalita a trvanlivost. Betonové konstrukce provedené v profilech Izodom jsou díky vrstvě tepelné izolace mnohem trvanlivější, než běžné betonové konstrukce. Testy provedené na Floridě prokázaly, že tyto stavby poskytují i účinnou ochranu před hurikánem. Mnozí zákazníci oceňují strukturální integritu technologie ICF a staví z těchto komponentů v seismicky aktivních zónách. Zdi Izodom jsou odolné vysokým i nízkým teplotám, požáru, slunečnímu záření, soli i vlhkosti. Nejvyšší budovy, které byly postaveny z profilů Izodom, jsou 11 podlažní, a pokud jde o výšku budov, v této technologii neexistuje žádný technický limit. Zdi ve 2-3 podlažních budovách nejsou vyztužené, s výjimkou vazníků, překladů a rohů.

IZODOM používá materiály špičkové kvality vyrobené německou firmou BASF: materiál EPS v bílé barvě a Neopor v barvě šedé (což je EPS s přídavkem grafitu, který má lepší izolační vlastnosti), a také materiál Peripor (který je charakteristický velmi nízkou absorpcí vody).

12 tipů na příjemný spánek během horkých letních večerů

Znáte ten pocit, když se vzbudíte a pociťujete nesnesitelné horko? Zde je pár tipů, jak takovému horku předejít. 

6 stádií pro odstranění staré tapety

1) Před tím než začnete, ujistěte se, pomocí škrabky na tapety kolik vrstev tapety se na vaší zdi nachází. Pokud jich je více než dvě vrstvy, jistě vám to zabere mnohem více času. Zprvu samozřejmě také vypněte elektřinu a zalepte veškeré zásuvky. Podlahu a nábytek nejlépe zakryjte fólií.

Jaké největší trendy patří do stavebnictví v současnosti?


1. Jeden z trendů jsou autonomní vozidla. Přední developeři již vytvořili prototypy autonomních vozidel, mezi ně patří třeba bagr, buldozer, traktor či jeřáb. Ty by mohli zastat efektivněji lidskou práci na stavbách. Někteří odborníci tvrdí, že tyto vozidla uvidíme na staveništích dříve než v automobilovém provozu. Překážky pro přijetí takových vozidel do běžné praxe jsou prozatím vstupní náklady a bezpečnostní předpisy.

2. Virtuální a rozšířená realita jsou technologie, které se snaží více dostat do stavebnictví. Virtuální realita vám pomůže ukázat, jak bude daný objet vypadat ještě před postavením. Můžete se dostat do určitých stavebních fází nebo do hotové budovy. Rozšířená realita se vyvíjí převážně pro mobilní zařízení a umožní vám nahlédnout do budoucích již vybavených místností.

Rekonstrukce starého domu

Máte starý dům a přemýšlíte nad jeho rekonstrukcí? Nejlepší čas na opravy je na jaře. Nejčastější příčinou k zahájení rekonstrukce je vlhkost a celý problém může začínat od střechy. Stará střecha nemusí mít krytinu v ideálním stavu a může přes ni zatýkat kolem komína a oplechování nemusí být též v pořádku. Voda se může dostat do trámů a po čase mohou začít trámy hnít a kovové konstrukce  začnou korodovat. Když se dostane do zdí či stropů omítky začnou plesnivět a mohou se oddělit od cihel. Taktéž je třeba mít žlaby a okapy čisté. Okapové roury zdravé, a pokud tomu tak není, je čas na novou střechu.

Jak se vyhnout omylům při rekonstrukci

Kdo by netoužil po pěkném a zároveň praktickém zrekonstruovaném bydlení? Na začátku je třeba zjistit, zdali je třeba stavební povolení či postačí stavební ohláška. Rozhodneme-li pro změnu vedení vodovodu, plynu, topení, elektrického vedení či nosných zdí bude třeba stavební povolení. Nebudete-li dělat tak velké úpravy, postačí ohláška drobné stavby.

Zelené budovy a jejich výstavba

Rok 2016 na sebe klade velký důraz  na výstavbu energeticky úsporných domů. Každým rokem se stavební firmy více zaměřují na ekologičtejší možnosti výstavby zelených domů. Od roku 2008 se všeobecně zvedla výstavba takovýchto budov ze 13% na 51%.

Který střešní systém zvolit?

Stavění domů a jejich zateplení je rok od roku dokonalejší. Střecha by proto neměla unikat naší pozornosti. Právě přes špatně zateplenou střechu by mohla unikat čtvrtina až polovina tepla. Jakou střechu si tedy pořídit? Přesněji jaký střešní systém, protože dnes už jde opravdu o ucelený systém, kdy na sebe jednotlivé prvky přesně navazují a svými vlastnostmi se podporují. Vedle tvaru je důležitá skladba, materiál, způsob izolování a typ krytiny. Ve vyšších nadmořských výškách se instalují proti sněhové zábrany nebo vyhřívané okapové systémy.

Plánujete stavět rodinný dům, rekonstrukci bytového jádra, koupelny, kuchyně nebo jakékoliv stavební práce? Kontaktujte nás na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi Vám vyhotovíme cenovou nabídku dle Vašich představ!

Chcete stavět či rekonstruovat? Tak právě Vám zajistíme výhodné financování Vašich nemovitostí… Splňte si své sny o bydlení!
Využijte naši nabídku a splňte si svůj sen rychle, bez nutností vlastních úspor, bez starostí. Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 734 713 993 nebo na emailu:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plánujete stavět rodinný dům, rekonstrukci bytového jádra, koupelny, kuchyně nebo jakékoliv stavební práce? Kontaktujte nás na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Rádi Vám vyhotovíme cenovou nabídku dle Vašich představ!