12 tipů na příjemný spánek během horkých letních večerů

12 tipů na příjemný spánek během horkých letních večerů

Znáte ten pocit, když se vzbudíte a pociťujete nesnesitelné horko? Zde je pár tipů, jak takovému horku předejít. 

1) Bavlněné povlečení

Používejte zejména bavlněné povlečení, jelikož bavlna je prodyšný materiál a dobře absorbuje vlhkost. Díky tomu se po ránu nebudete cítit ulepení.

2) Vytvářet průvan

Snažte se vytvářet průvan. Zkuste si ve více místnostech v bytě otevřít ventilátor nebo trochu pootevřít okna a nechte průvan přivádět vám vítr do vašeho domu. Pokud žádný vítr v domě nepociťujete, pořiďte si alespoň větrák, který vzduch v místnosti příjemně ochladí.

3) Vytvořte chládek pomocí ledu

Postavte naproti větráku mísu s ledem, ten pomůže ochladit vzduch ještě více.

4) Přikryjte se s lehkostí

Přikryjte se lehkou dekou, a pokud vám i přesto bude horko, použijte pouze povlečení a deku vynechte úplně.

5) Hydratovat

Nezapomeňte si také dát pití k posteli a pít i během noci. Vaše tělo, to v takových letních nocí potřebuje daleko více, než běžně.

6) Noční osvěžení

Pořiďte si buď rozprašovač na vodu, a nebo přímo speciální termální vodu, kterou se můžete během noci osvěžit. Je to velice příjemné a zaručeně vás to ochladí.

7) Termoláhev na vodu

Termoláhve na horkou vodu jsou pomocníky na chladné nohy nebo bolavé bříško. Nyní se ale místo horké vody naplní ledem a hurá do postele s nimi.

8) Zima bez námahy

Vezměte si vaše pyžamo, vložte ho do uzavíratelného sáčku a poté ho vložte do mrazáku nebo lednice. Tento způsob vám zaručí, že během horké noci vám bude skvěle.

9) S chladnou hlavou

Umyjte si hlavu a nechte si vlasy alespoň vlhké, když jdete spát. Samozřejmě si nezapomeňte dát ručník na polštář, ať se vám polštář neponičí.

10) Vše vypnout

Veškerá zapnutá elektronika vydává teplo a to platí i například o žárovkách. Ujistěte se tedy, že vypnete všechny přístroje a i světla.

11) Jezte lehce

V létě se snažte mít lehčí jídelníček, jelikož k trávení více tučné a těžké stravy spotřebuje naše tělo více energie a tím vydává více tepla a nám je potom horko. 

12) Žít ve stínu

Pokud vám do místnosti svítí přímé slunce, zatáhněte rolety nebo závěsy. Tím bude v místnosti daleko chladněji a snesitelněji.