Zelené budovy se začínají více poptávat. Cena bývá sice výrazně vyšší než u běžných stavebních materiálů, ale dopad na životní prostředí a úsporu v domácnosti je značný. Mezi takovéto materiály patří např. celulózová izolace, balíky slámy, tvrdé dřevo, řezivo, bambus, laminát či sololit
Využívá se též inteligentních technologií. Je to například zhasnutí světel, když v místnosti nikdo není nebo úspornější systém topení či chlazení. Tyto technologie jsou použity již v počátku plánování budov při jejich vizualizaci, kde se dají vysledovat případné nedostatky. Další možností pak může být pouze renovace stávajícího domu. Tato varianta může být také úsporná. Konstrukce samozřejmě zůstane původní, ale použijí se již modernější materiály a nové elektrické systémy, které zlepší energetickou účinnost celé stavby.
Výstavba rodinných domů je sice dražší ale v dnešní době nemá již tak nepřiznívý dopad na životní prostředí. Při pořízení bytového domu se rozdělý celý dům do menších částí, tím vzniknou bytové jednotky. Do roku 2018 se očekává nárůst bytových domů až o 79%.
Oproti tomu rodinný dům nabízí daleko větší komfort a soukromí.
Moderní topné systémy, klimatizační zařízení ,elektrické systémy či alternativní topidla mohou snížit náklady na energii. Proč si tedy nepřiplatit za technologie, které umí snížit dopad na životní prostředí. Tato technologie je stále dostupnější a proto i klesají náklady na jejich výrobu.
Zdroj: 5 Posledních zelených trendů ve stavebnictví, Wachal, 2016